tyhenderson082202
tyhenderson082202 tyhenderson082202
  • 24-03-2020
  • Mathematics
contestada

At the grocery store, you want to get two things. You want a gallon of milk, which costs $2.79. You also want a loaf of bread, which costs $1.99. What will your total be?

Respuesta :

Arixlpng
Arixlpng Arixlpng
  • 08-09-2020

Answer:

this is so easy haha am i missing a picture or smth? anyways just add the two prices together (milk and bread) to get $4.78

Answer Link

Otras preguntas

Explain the relationship between ecosystems and biomes.
2 1/2 * 1 2/3 = ? Don't delete my question
In 1952, Egypt became a/an _______ government state and by the 1960s and 1970s developed more rapidly than the rest of the Africa.
How did a high literacy rate help draw separate colonies together?
what inferences can you make regarding the ph of a particular part of the digestive system
maggie's grandmother used 16 limes to make 2 key lime pies. at this rate, how many limes does she need to make 6 key lime pies
what is special about water and density?
Which phrase BEST describes a confederation? a. partners b. divided power c. a strong Federation d. a strong central government
An apple weighs at 1N. the net force on the apple when it is in free fall is? a. 0N b. 0.1N c. 1N d. 10N e. none of the above
The distance from one molecule in a body to the nearest molecule in the body occupying a similar position and moving in the same direction is a a. rarefaction.