ap526351 ap526351
  • 23-03-2020
  • Mathematics
contestada

James bought 8 apples for 4.96. What is the price of one apple

Respuesta :

deschisymone deschisymone
  • 23-03-2020

Answer:

$0.62

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Choose the best answer to the following question from the choices below. Quel est le moyen de transport le plus rapide? Le train Le bateau Le voiture L'avion
The fomula is M= 4a+2c, when C =Number of children, m =number of meatballs; a = number of adults. How many meatballs are required for a party of 10 adults and 5
Seven developments during the 1970s which negatively offset the technological triumphs of the era
Glasnost and perestroika are both terms associated with the decline of the Cold War in the Soviet Union, as promoted by which leader? a. Khomeini
30PTS!! PLZZ HELP!! How did inventions of the Industrial Revolution affect the need for more factory labor?
Hi guys, could u plz help me? What would happen if there was no sun, and what would the Earth be like?
What was instituted during the Vietnam War to recruit soldiers? A) resolution B) containment C) draft D) pacification
What was instituted during the Vietnam War to recruit soldiers? A) resolution B) containment C) draft D) pacification
Write the mathematical expression that allows you to solve for the oh- concentration in water when you know only the h3o+ concentration.
HELP FAST PLEASE AND THANK YOU