Ashlynnpuffer Ashlynnpuffer
  • 23-03-2020
  • Mathematics
contestada

If 3 oranges cost $1.75, how much
would 20 oranges cost?

Respuesta :

leilaawan28
leilaawan28 leilaawan28
  • 23-03-2020

Answer:

$12

Step-by-step explanation:

1.75/3= 0.6 (1dp)

0.6 x 20 = 12

Answer Link
TheAnimeGirl
TheAnimeGirl TheAnimeGirl
  • 23-03-2020

Hope this will help u....

Ver imagen TheAnimeGirl
Answer Link

Otras preguntas

ASAP!! Please help me. I will not accept nonsense answers, but will mark as BRAINLIEST if you answer is correctly with solutions.
Because orders in organizational buying are typically much larger than in consumer buying, buyers must often __________ when the order is above a specific amoun
The minimum point on the graph of the equation y = f(x) is (-1, -3). What is the minimum point on the graph of the equation y = f(x – 5)?
Which is the first step in simplifying 4(3x-2)+6x(2-1)
A submarine is searching for underwater features with help from an underwater robotic vehicle. At one time the submarine is 55m below the surface, and the under
Larry’s Lawn Services provides custom landscaping for homes and businesses and uses job order costing to capture the cost of its landscaping jobs. There are no
Gabriele Enterprises has bonds on the market making annual payments, with eight years to maturity, a par value of $1,000, and selling for $948. At this price, t
Plz help asap!!!!!!!!!!!!!
Which sum or difference is modeled by the algebra tiles?
What happens when white light shines through a translucent, red, glass window? a) All colors of light except red are transmitted through the glass. b) Red light