123eva 123eva
  • 23-03-2020
  • Mathematics
contestada

cost $9.99 a yard .then they buy 17.4 yad how much it will cost

Respuesta :

carsonbeaumont1 carsonbeaumont1
  • 23-03-2020

Answer:1738.26

Step-by-step explanation: just multiply them

Answer Link
Onoriodefelix
Onoriodefelix Onoriodefelix
  • 23-03-2020

Answer:

$173.83

Step-by-step explanation:

Given a yard costs $9.99

The cost of 17.4 yard will be 17.4 multiplied by the cost of one yard

That’s

17.4 x $9.99 = $173.83

17.4 yards will cost $173.83

Answer Link

Otras preguntas

what new skills should a person adapt to limit his or her drinking.
What determines a materials state of matter? science
It was easy for a "commoner" from the Third Estate to change his estate by acquiring wealth. A. True B. False
Solve the equation. 8 to the 5x = 16 to the 3x+ 4
This country invaded Poland to start WWII in Europe, was divided during the Cold War, was reunified in 1990, and is currently a federal republic.
Is 3/10 greater than 5/10
Writing in a diary or a journal is not something that only a girl does. Boys can write in them as well. Diaries or journals have been a way for people to expr
Among the guests was a young lawyer, a young man of five-and-twenty. When he was asked his opinion, he said: “The death sentence and the life sentence are equal
Jack broke up 5×216 as (5x200)+(5x16) to multiply mentally.What strategy did jack use.
This country invaded Poland to start WWII in Europe, was divided during the Cold War, was reunified in 1990, and is currently a federal republic.