rubyminecartxx
rubyminecartxx rubyminecartxx
  • 23-03-2020
  • Mathematics
contestada

whats 7x9?
and what if I bought 70 rolls of bread and they each cost 6.00$? how much would I spend?

Respuesta :

igarn
igarn igarn
  • 23-03-2020

Answer:

7x9= 63 and you would spend 420 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 23-03-2020

Answer:

Hello, 7 x 9=63 and the answer will be 420.00 dollars.

Because all you do is Add 70 + 6.00=420.00 Hope That Helps!

Answer Link

Otras preguntas

where do we find moss plant​
Help what's the answer to this??
please help me i really need to pass this
Find the surface area and volume of the following figure. Round to nearest hundredth. Used 3.14
5. You sell candy bars for a fundraiser. Each box contains 50 bars and costs $30. If you want to make $45 profit for each box, how much should you sell each bar
How much is a person that’s 5’4 and 12 suppose to weight? no links please
It takes exactly 26 paper clips laid end to end to make 17 7/8 inches. How long is each paper clip? (I really need the explanation)
real answers only In at least one hundred and fifty words, identify two central ideas in David Lance Goines’s “Let Sleeping Dogs Lie,” and explain how Goines us
If f(x) = 1 -x and g(x) = 1-X which is the rule of function (f-g)(x)?​
Revise the following paragraph. Make it clear, concise, coherent, and clean. The idea of play acting putting on a persona to imitate another person on stage f