hilariezenobia hilariezenobia
  • 22-03-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate for a 13 ounce box of cereal that costs $3.99

Respuesta :

najeeb0
najeeb0 najeeb0
  • 03-06-2020

Answer:

.31

Step-by-step explanation:

You do 3.99 divided by 13 to get the price of one

Which is the unit price.

Answer Link

Otras preguntas

What are 5 things that are elastic?
How did the collapse of communism affect the European Union?
how did timur the lane get his name
write this number in word form 45,920
An article in the local paper states that 30% of the students at Oak Grove Middle School earned a place on the silver honor roll. If there are 920 students at O
Why is Tom Robinson unable to use his left arm? A. He was born without the use of his left arm B. It was caught under a tractor when Tom was a child C. It got c
What is 4/3 divided by 3/5
If x =2 and y =6, what is 2x (23 - 3y)?
nick has $7.00. Bagels cost 0.75 each and a small container of cream cheese costs 1.29. Write an inequality to find the number of bagels Nick can buy.
how can you determine if you divided the numbers correctly