vicsmi8632 vicsmi8632
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

Michelle bought 4.6 yards of fabric. Each

yard of fabric cost $4.95. How much did

Michelle spend on fabric? Enter your

answer in the box.

Respuesta :

wigginsuvee wigginsuvee
  • 26-02-2020

Answer: $22.77

Step-by-step explanation:

4.95 x 4 = $19.80

4.95 x 0.6 = $2.97

$19.80 + $2.97 = $22.77

Answer Link

Otras preguntas

The great Roman dramatists imitated their Greek predecessors. True False
describe a shopping good that you are someone you know purchase what kind of research did you order that person do before buying the product.
Which sentence includes a transition showing that the ideas in the sentence are similar to the ideas in the previous sentence? However, forests provide natural
What function is graphed below?
Compare and contrast the five main climate types
Which of these healthcare approaches includes homeopathy , acupuncture , chiropractic,and Ayurvedic medicine
a card is drawn from a deck of 52 cards, what is the probability that it is a number 2?
What type of alleles will a pure plant have? answes.com?
Experimental probability
How do plants uptake of co2 through leaf stomata?