Saramichelleo
Saramichelleo Saramichelleo
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

If in total 5$ For 4
pounds of apples how much would each cost?

Relax

Respuesta :

abdulegarcia abdulegarcia
  • 26-02-2020

Answer: each Apple cost 1.25

Step-by-step explanation:

5/4=1.25

Answer Link

Otras preguntas

Besides simply having an effect on a message, media can also _____ an audience.
why did Dutch send families to settle in America
What is the above image a photograph of? Why was it created?
The expression 2 5/8 times 1 3/8 can be written as?
Social learning theory suggests that four sub-processes are believed to govern skill acquisition. these are:
Georgia is a leading producer of which farm products today
name a triangles from the description
What was the underlying reason that many states wanted the bill of rights to be apart of the constitution
Which plural spelling rule should you follow to make story plural? Add -s. Change the letter f to v and add -es. Change the letter y to i and add -es. Add -es.
What did Douglas MacArthur do to anger President Truman?