isaiah11291738 isaiah11291738
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 12 apples cost 3 dollars how much does 1 Apple cost?

Respuesta :

morganleonlongato morganleonlongato
  • 26-02-2020

Answer:0.25 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

r(x) = -0.21x^3 + x^2 - 8.1x - 3 for x= -1 and x = 2
A man and a woman were arrested and charged with conspiring to blow up a federal government building. After being given Miranda warnings, they were questioned s
more questions for 10 points
Half of the product of two consecutive numbers is 105. Which equation can be used to solve for n, the smaller of the two numbers? n2 + n – 210 = 0 n2 + n – 105
Intercepts of x-2y=2
1. Which one of these sentences contains a prepositional phrase? A. Trolls live under bridges; elves do not. B. Where did you find the papers that I lost
find the solution of this system of equations -6y=-50-4x 5x-6y=-49
f(x)= x-2/ x-4 Graph this equation and identify the points of discontinuity, holes, vertical asymptotes, x-intercepts, and horizontal asymptote.
Please answer this correctly
What is the principal difference between a strong and weak acid?