nnmnnnnn nnmnnnnn
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

Three dozens of juice boxes cost $4.80, how much do 60 juice boxes cost

Respuesta :

2525252525
2525252525 2525252525
  • 26-02-2020

Answer:

$8

Step-by-step explanation:

36 juice = $4.80

60 juice = ?

36/6 = 4.80/6

6 juice = 0.8

0.8x10=8

Answer Link
estherlopez96
estherlopez96 estherlopez96
  • 26-02-2020

Answer:

Step-by-step explanation

408 + 60 46.08

Answer Link

Otras preguntas

assume abc=def. if ab=5, ac=9 and ef=7, what is the length of bc?​
See screenshot below​
Which of the following statements is generally true about people who are "flexible" ? a ) They're easily overwhelmed . b ) They're open to trying new things .
sinanthropus pekinenis was victim of cannibalism
Question 7 of 10 Read this excerpt from A Raisin in the Sun MAMA (Matter-of-factly) Four o six Clybourne Street, Clybourne Park RUTH Clybourne Park? Mama, there
LOL….HEY(Btw I’m not new to brainly, but I just forgot my old password) *sigh* ughh I start school August second and it’s gonna be my first year in high-school
I need help ASAP!!!!
A man has 60w bulbs and a 240w water heater in his apartment. If the bulbs and the water heater are switched on for four hours daily and the cost of electricity
What is the function rule that represents the sentence y is 7 less than the product of 6 and x?
I NEED HELP PLEASE! Can someone help me with the last two red boxes please? The rest of the question is for reference. Thank you for your time!