pulucherico
pulucherico pulucherico
  • 26-02-2020
  • Spanish
contestada

apples cost $1.99 per pound. How much do 3 and 1/4 pounds cost ?​

Respuesta :

katiecruikshank
katiecruikshank katiecruikshank
  • 26-02-2020
$1.99 x 3.25 = 6.4675
so roughly $6.47
Answer Link
amritpalkaurbal amritpalkaurbal
  • 26-02-2020

cost of 3 pound apples= $5.97

for 1/4 pound = $0.50

Ver imagen amritpalkaurbal
Answer Link

Otras preguntas

4. Find the measures of the acute angles of a right triangle whose legs are 9 cm and 16 cm long.
PLEASE I NEED HELP 40PTS For his phone service, Ryan pays a monthly fee of $10, and he pays an additional $0.06 per minute of use. The least he has been charge
what celebrity has the best speaking voice?​
why do learners need to study intrepreneurship​
B. A 20kg wagon is pulled up a 30° incline at an acceleration of 2.5ms?. The force pulling the wagon is parallel to the incline and its value is 182N. Determine
Question 3 In an attorney for each side appears before the Supreme Court to present her client's position and answ a. oral argument b. amicus curiae O c. confer
A sample of ore containing radioactive strontium 38Sr90 has an activity of 8.2 × 105 Bq. The atomic mass of strontium is 89.908 u, and its half-life is 28.8 yr
one particular descent goes from 2100m to 1600m. Assuming work done against friction is 90% of the potential energy change of the cyclist and the cycle, what i
change the following sentence as given in the bracket.He hit on my head with a book ( into interrogative )​
Need help ASAP !!!!!!!!!!