julissarivera461 julissarivera461
  • 26-01-2020
  • Mathematics
contestada

Benjamin bought a 5-pound bag of flour for $7.95. What is the unit price per ounce of flour?​

Respuesta :

109233
109233 109233
  • 26-01-2020
it would be 62 cents
Answer Link

Otras preguntas

Explain how getting more education can increase your value to an employer.
Evaluate p^2-q. When p=3 and q= -4
HELPP QUICK PLEASE please
what is the u.s state?
Let f(x) = logx What is the average rate of change of f(x) from 4 to 6? Round to the nearest hundredth. (a.) 0.09 (b.) 0.18 (c.) 0.20 (d.) 0.41
Can someone help me with b please??​
Choose the model for the problem 1/4 divided by 5 . 5/8 3/40 1/20 1/4
Hi rate hand my from writing,I am having writing contest in mah school so please rate​
write any two symptoms of diabetes​
This is a shape whose base is a circle and whose sides taper up to a point.