Zebriukas
Zebriukas Zebriukas
  • 25-01-2020
  • Mathematics
contestada

Which one is it.
You can choose more than one.​

Which one is itYou can choose more than one class=
Relax

Respuesta :

05001758
05001758 05001758
  • 25-01-2020

Answer:

3 and 8

Step-by-step explanation:

6,240/3=2080

6,240/9=693.3333333.....

6,240/780

Answer Link
tanisha37
tanisha37 tanisha37
  • 25-01-2020
It is divisible by 8 and 3
Answer Link

Otras preguntas

Petitions to the U.S. Supreme Court have a.increased over time and are primarily accepted by writ of certiorari b.increased over time and are primarily accepted
Let f(x)=6x+7 and g(x)=8x+2, and find the following (Fog)(-3) Answer please
In what way did imperialism hurt rather than help European nations?.
which was the only empire to include a SAHARAN SALT MINE
An 8- pound bag of apples costs $17.50.What is the unit price?
4h+7=4h-3 i think i have it but im not sure 100% so i need hlp
How are energy, work and power related? If a handsaw does the same amount of work on a log as a chainsaw does, which has a greater power? Why?
19.08 rounds to nearest tenth
2x²+5=13 How do you find the value of x?
Susan tips at the rate of 75% to 5 waiters. How many waiters will she be tpping, if she can afford a $90 tip?