kaleenasmith112 kaleenasmith112
  • 24-01-2020
  • Mathematics
contestada

Vector bought 15.6 pounds of paintballs. All together, the balls cost $35.99. About how much did the paintballs cost per pound?

Respuesta :

cfarts
cfarts cfarts
  • 24-01-2020

Answer: it would coast about $2.31 per pound

Answer Link
4804414056
4804414056 4804414056
  • 28-10-2020

Answer: Around $2.00

Answer Link

Otras preguntas

write the number of significant digits in 25.04
What is the penetrating power of alpha
a chinchilla weighs 2 pounds its weight is 1/8 the weight of a koala write an expression and solve it to show how much the koala weights
How can a chain of amino acids turn into a protein?
if the shadow of a pole 7m high is half of its length, what is the angle of elevation to the sun
why did sharecropping and share tenancy develop
GDP is a valid method of measuring the value of
What is the estimate of 1374 times 6
What are the inital substances that were needed to form the sun
Me.kirk drove 164 miles in the morning and 219 miles in the afternoon. Estimate the total number of miles she drove that day