mamas12 mamas12
  • 24-01-2020
  • Mathematics
contestada

Four muffins cost $12. Complete the modle to find the cost per muffins

Respuesta :

angyyyy
angyyyy angyyyy
  • 24-01-2020

Answer:

3$

Step-by-step explanation:

12÷4=3

each muffin cost 3$

Answer Link

Otras preguntas

Create a function that has a derivative of f(x) = 2x + 1 at a given input value of your choice.
The two external openings into the nasal cavity are called the:
7 lawns, 5.5 hours, earned $94.50. how much did he charge to mow a lawn?
6. What popular protests arose in response to the Depression? How successful were these protests?
Which of the following best describes a spiral galaxy? Less than one hundred stars arranged in spherical shape A few thousand planets arranged in an elliptic
A(n) ________ is a type of trade penalty imposed on one or more countries by one or more other countries.
How did imperialism have different characteristics in different places essay?
What characteristics of the spleen allow it to function in the defense against foreign particles?
The majority of water reabsorption from the filtrate occurs in the _____ ____ ______.
How is the concept of personal suffering used as a context clue in Gandhi's statement?