Lillymmm Lillymmm
  • 23-01-2020
  • Mathematics
contestada

Alex wants to buy 4 pounds of peaches.They cost $1.20 per pound.How much will Alex need to spend for the peaches?

Respuesta :

Drakemartin055
Drakemartin055 Drakemartin055
  • 23-01-2020
The correct answer $4.80
Answer Link

Otras preguntas

2. Valleywood Golf Course offers classes Monday through Saturday. The Saturday classes last 75-minutes while the weekday classes last 45-minutes. If they offere
____ is suitable for what are called "high-volume service control applications" such as dial-in access to a corporate network. a. RADIUS b. ICMP c.
11. If you were standing on the Equator at noon during a Summer solstice, where would the sun be in the sky, and why?
Rabbit fever is a zoonotic disease caused by
Brook Side reported sales of $738,000 and cost of goods sold of $584,000 for the year. The firm had a beginning inventory of $51,000 and an ending inventory of
Give two ways to write each algebraic expression in words. 4+×
How to rewrite 2+2+2+2+2 into a multiplication problem?
If you roll two fair dice repeatedly, what is the probability that you will get a sum of 4 before you get a sum of 5 ? (a) (b) (c (e) (d) 7
24) When first turning a jigsaw on, one should:
Is (5,1) the solution for 2x-y= 9 X+4y=9