bummmmmmmmmmmmm
bummmmmmmmmmmmm bummmmmmmmmmmmm
  • 23-01-2020
  • Mathematics
contestada

Matt can buy an 8-ounce jar of salsa for $2.79 or a 15-ounce jar of salsa for $5.54. Which jar has the best unit rate?

Respuesta :

stormynicoleeeee
stormynicoleeeee stormynicoleeeee
  • 23-01-2020

Answer:

15 ounce

Step-by-step explanation:

a

Answer Link

Otras preguntas

Question in image Thanks!
: a) depreciation for equipment purchased on January 1, 20X2 - 120,000 b) rent expense - 200,000 c) bad debt expense - 80,000 Below are the exchange rates at va
WILL MARK BRAINLEST PLEASE HELP ;w; what was Genghis Khan goals?
SparkClean is a company that specializes in producing cleaning products for automobiles. In order to promote its products, SparkClean sends a complimentary samp
Bonaime, Inc., has 7.4 million shares of common stock outstanding. The current share price is $62.40, and the book value per share is $5.40. The company also ha
The Colorado Mining and Mineral Company has 1000 employees engaged in its mining operations. It has been estimated that the probability of a worker meeting with
1.) If it looks like a bank won't meet the Federal Reserve Bank's reserve requirement, normally it will first turn to the: (a) other member banks and borrow mon
Teresa y José ____ la red.
Mrs. Lee asked, "Why has he sold his house?" to indirect speech
Which of the following religions is most commonly practiced in Central Asia