kelvin2008 kelvin2008
  • 22-01-2020
  • Mathematics
contestada

3) If the total cost for 12 lessons is $214.20, how much does a single lesson cost?

Respuesta :

zachw32
zachw32 zachw32
  • 22-01-2020

Answer:

$17.85

Step-by-step explanation:

214.20/12=17.85

Answer Link
alyssa9866
alyssa9866 alyssa9866
  • 22-01-2020
If you divide $214.20 by 12, you get $17.85 per lesson
Answer Link

Otras preguntas

Which story is an example of a character arc American
identify each letter of the slope intercept equation y=m×+b​
How is ammonia “nitrified”
Can you see it? Help please
Simplify the following algebraic expression. 169 A. 13 B. 2/13 C. 13/2 D.26
The atoms of compounds are _____________ combined in some way. Often times they come together to form groups of atoms called molecules.
(6)+3 what is the answer of this hehe
What does 37.26 x 1,000 = ?
a square has an area of 9 cm2 what is its side length​
En San José, yo___ _a mi amigo. vio vieron Ovi Vimos