dmansfield03 dmansfield03
  • 22-01-2020
  • Mathematics
contestada

$12 for 6 bagels; $9 for 24 bagels

Respuesta :

bhashyamsriram1 bhashyamsriram1
  • 22-01-2020

Answer:

This is not a direct variation

Step-by-step explanation:

if 12 dollars for 6 bagels is true then each bagel is $2

if 9 dollars for 24 bagels then each bagel is $0.38

Answer Link

Otras preguntas

Veronica gave 20% of her money to Bill. She used 50% of the remaining money to buy books. If Veronica gave $35 to Bill, she spent $ to buy books and she has $ l
Find the equation of a cosine curve that is obtained by shifting the graph of y=cos(x) to the left 5 units and upward 9 units and vertically compressed by a
A force of 80 N is exerted on an object on a frictionless surface for a distance of 4 meters. If the object has a mass of 10 kg, calculate its velocity. v =
What is the value of the underlined digit in the following number? 3.69 9 hundredths 90 hundredths 9 tenths 9 thousandths
Why do you think the eukaryotic DNA requires multiple origins of replication?
Around what lakes did France own in 1713?
Because sugar is composed of two or more different, chemically-bonded elements, sugar is a (n) homogeneous mixture heterogeneous mixture compound element
The nodes on the original internet system were ________. large corporations marketing companies educational institutions military bases
During the maturity phase, cash from operations and net income are approximately the same. a. True b. False
How many sections in solace a mexican serenade?