ringjohn19
ringjohn19 ringjohn19
  • 22-11-2019
  • Mathematics
contestada

the total cost of c ounces of cinnamon if each ounce costs$.79

Respuesta :

Padoru
Padoru Padoru
  • 22-11-2019

The total cost of c ounces of cinnamon would be $0.79c

Since each ounce costs $0.79, just multiply this number by the number of ounces to get the cost.

Answer Link

Otras preguntas

What are the differences between American Revolution and Texas Revolution
Jill buys two bracelets for $5 each and a party dress for $150. She also spends $40 on a pair of shoes. What percentage of the total sale did she spend on shoes
What is an mixed number for 31/6
The sum of three numbers is 81. the second number is 4 times the first. the third number is 3 more than the first. what are the three numbers?
in human relations the irritation threshold is the?
fifty-six out of 128 students went on a trip during vacation. what percent of students went on trips?
jeff uses 3 fifth - size strip to modek 3/5. he wants to use tenth-size strip to model an equivalent fraction. how many tenth-size strip will he need?
The sum of three numbers is 81. the second number is 4 times the first. the third number is 3 more than the first. what are the three numbers?
true or false? it's not possible to build a triangle with side lengths of 7, 6, and 9
While performing an experiment at home, Emma adds lemon juice to a soap solution. How will this affect the pH of the soap solution? A)The pH will remain constan