justinaarchie2005 justinaarchie2005
  • 22-11-2019
  • Mathematics
contestada

For a car, $250 per month, 40 mile per gal, $2.15 cost per gal, make an linear equation

Respuesta :

lizzy411356
lizzy411356 lizzy411356
  • 22-11-2019

Answer:

250+(40×2.15)

336

hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

Any Bible Questions Do ya'll have any questions about the Bible, Christianity, or God? If so, post them here, and I will do my best to answer them
what is the easiest way to find length in volume
What is the answer to3/8 + 3/4=?
The sum of 5 times a number and 7 equals 8
Building sheep pens : darsh and darpan are fencing off a large rectangular area to build some temporary holding pens. to prep the males, females, and kids, they
Discuss (in an essay) the connections or links that exist between different economic activities within South Africa or your country of residence, and how these
what example of figurative language is this? “She fired twice, and the Emperor and the Empress were dead before they hit the floor.” a) Simile b) Metaphor c)
why people shouldnt do drug
CAN YALL ANSWER THESE QUESTIONS PLEASE HURRY!!!!!! What are the main supporting details of the passage below? The picture one gets primarily from the influenza
You throw three number cubes that are numbers 1-6 all at the same time. What is the probability that you would get a triple 3 on the first throw?