clairecameron clairecameron
  • 22-11-2019
  • Mathematics
contestada

If a dozen bagels cost $8.40 what is the cost per Bagel

Respuesta :

keairahood
keairahood keairahood
  • 22-11-2019

Answer:

0.7

Step-by-step explanation:

8.40 divided by 12

= 0.7

Answer Link
iangie6161i iangie6161i
  • 22-11-2019
It would be 0.70 cents
Answer Link

Otras preguntas

List three impulse goods that you or someone you know has purchased
What is a common multiple of 3,4,5 and 6?
Forces come in pairs. What are these pairs called ?
7b ÷ 12 = 4.2                  What is b?
A cat is being chased by a dog. Both are running in a straight line at constant speeds. The cat has a head start of 3.8 m. The dog is running with a speed of 8
What changes occurred in Japan in the 1920's?
What is 14/10 as a decimal?
A cat is being chased by a dog. Both are running in a straight line at constant speeds. The cat has a head start of 3.8 m. The dog is running with a speed of 8
The difference in cost between a large bag of chips and a small bag of chips was 90 cents. Alicia bought 5 large bags and 3 small bags of chips for her party an
5 things mammals have in common