jt3856052 jt3856052
  • 21-11-2019
  • Mathematics
contestada

A Store Sells 8-foot boards for 2.40 each.What is the cost per foot​

Respuesta :

zubaidahalsaudi zubaidahalsaudi
  • 21-11-2019

Answer:

0.3

Step-by-step explanation:

2.4 divided by 8

Answer Link
elizamarieh elizamarieh
  • 21-11-2019

Answer: $0.30 per foot

Step-by-step explanation: 2.40 divide 8 = 0.30

Answer Link

Otras preguntas

Can someone give me a person who is similar to Thomas Jefferson? (alive) It's for a paper that I'm going to write but I just need help on finding someone. (12 p
CAN SOMEONE HELP ME PLEASE!!! Read the following excerpt from a speech. Which sentence best shows the main idea of the speech? [[Social media helps us keep
Look I know I just ask this question but no one will help and I don' understand how to do this so please help. 1.Solve the system of equations. x + 3y = 5 -x +
Blue-green algae plays an important part in the nitrogen cycle by recycling ammonia into nitrates and by "fixing" elemental nitrogen into a form that can be use
What is 7.58E8 expressed in standard notation?
Which characteristic of a Greek hero are shown in this excerpt?
With his assembly line, Henry ford improved what process
What is the rule that describes the translation ABCs
Dominant alleles are always written as a letter
PLEASE HELP!!! Read the following excerpt from a speech. Then answer the question that follows. In Turkey, burping after a meal is a sign of appreciation. Amo