4804103134 4804103134
  • 21-11-2019
  • Mathematics
contestada

Four bagels and five muffins cost $9. Two bagels and ten muffins cost $15. How much does a bagel cost? How much does a muffin cost?

Respuesta :

12575226
12575226 12575226
  • 21-11-2019

A muffin each cost 1.25 each.

Hope this helps!

:)

Answer Link

Otras preguntas

What does the Disk Defragmenter tool do? A. It analyzes the storage capacity of the disk and defragments it. B. It scans the system for errors and attempts to
(x+y)^(m+n) = x^m.y^n find dy/dx without using log
Reflect on your experience with watching the scene performed versus your experience of reading it. How were they different? Was any element emphasized more in o
Westward Expansion: Why was the Mississippi river the most important river?
Which line best fits the data in the scatterplot? ♡ y = 2x - 1 ♡ y = 2x + 1 ♡ y = 2x + 2 ♡ y = 2x + 3
PLEASE HELP ! I WILL REWARD BRAINLIEST !!
what is the slope of the line 8x + 6y = 30
What steps did the president take in response to the terrorist attacks?
Which statement best explains why Shakespeare includes the line "Beware the ides of March" in the first act of the play? to create an ominous tone that foreshad
Why would an IT technician ever have to change out a computer’s motherboard?