thegamingwolf0502
thegamingwolf0502 thegamingwolf0502
  • 26-10-2019
  • Mathematics
contestada

What is the cost of nine ounces of cheese at $0.80 per pound?

Respuesta :

Classified100
Classified100 Classified100
  • 26-10-2019

Answer:

0.45

Step-by-step explanation:

$0.80/16 * 9

Answer Link

Otras preguntas

Janice spent $54 to buy some pairs of pants. Each pair of pants cost the same whole dollar amount. How many pairs of pants could she have bought
what is a acrostic poem for texas
Jason jumped of a cliff into the ocean . His height as a function off time could be models as h(t)=16tsquared + 16t + 480 where t is the time in seconds and h i
Cora is saving for college. The first year of tuition is $7,485.00. She has a year to make this amount of money. How much should she save per month so she can m
The odd- and even - number hotel rooms are on different sides of the hall. Room 231 is between witch two rooms
Which term describes the chromosomal abnormality of having three copies of a single chromosome? haploidy diploidy triploidy tetraploidy.
Which is the correct Lewis structure for carbon tetrabromide (CBr4), in which a central carbon atom is bound to four atoms of the group 7A element bromine?
how does comparative anatomy support the idea that organisms share ancestors?
what power does original jurisdiction give the courts
Explain the difference in function between the left ventricle and the right ventricle of the heart. How is each one adapted for its particular function?