kathie28 kathie28
  • 25-10-2019
  • Mathematics
contestada

Problem Solving
13. Jessica bought 4.75 pounds of bananas
at $0.72 per pound. How much did the
bananas cost?
​

Relax

Respuesta :

jess178939
jess178939 jess178939
  • 25-10-2019
The bananas weighed 6 pounds
Answer Link

Otras preguntas

i need a constant supply and i am not portableA. desktop pcB. smart phoneC. tablet pcD. laptop​
What is Sublimation?-.-​
Consider the following possibilities and select the correct choice. 1. Tx Ty > Tz 2. Tx Ty < Tz 3. Tx Ty = Tz
Which of these are refusal skills? Select the three correct answers. A. Saying "no" B. Presenting alternatives C. Validating others' opinions O D. Taking respon
Classity each of the following items as a final good or an intermediate good, and classifly the expenditure on each final good. Item 1. A DVD bought by a house
definition of net force​
Hãy chứng minh “Nếu không có sự hiện diện của vi sinh vật trong tự nhiên thì sẽ không tồn tại sự sống trên trái đất
Find the image of NPQ under the translation of (x, y) + (x + 8, y + 1). АВС DEF KLM GHJ
A square patio has an area of 81 m2 . How long is each side?
who were affected and which methods of oppression were used by the ​