lexijuergs8009 lexijuergs8009
  • 25-10-2019
  • Mathematics
contestada

You buy a package of cheese for $2.50, a loaf of bread for $2.15, a cucumber for $.65, and some tomatoes for $3.50. Find the total cost of the groceries

Respuesta :

chiangmai chiangmai
  • 25-10-2019
Answer: $8.80
2.50+2.15+0.65+3.50= 8.80
Answer Link

Otras preguntas

1. What was the Munich Agreement?
Argumenta 2 Lee la siguiente expresión e identifica los actos locutivo, ilocutivo y perlocutivo. "Quieres que vayamos a cine" a. Acto locutivo: b. Acto ilocutiv
If you plan to keep your mileage within 12,000 to 15,000 miles per year, maintain the car very well, and only keep it for about 3 years, you should (1 point) O
If f1(x) = a1x+b1 with a1 0 and f2(x) = a2x+b2 with a2 o, show that f1(f2(x) ) = Ax+B, with A 0, and find the constant A and B. Deduce from Exercise 5. 5. 1 tha
A normal visioned woman, whose father is colour blind, marries a normal visioned man. What would be the probability of her sons and daughters to be colour blind
Laila bought a new Yamaha WaveRunner for $18,899 using a loan with a yearly simple interest rate of 4.99% . Complete the statements. The equation that models La
1.What are the three parts of a grain? 2.List one example of whole grain food.3.Listen Foods with added sugars, like candies, tend to provide less nutrient dens
Do you think American students are committed towards hard work and perseverance? Why or why not?
What are three (3) examples of actions that food organisations must adhere to under food safety legislation, standards and codes?
The results of the miller urey experiments showed that the biomolecules needed to form life could form spontaneously:________