Seudónimo Seudónimo
  • 24-10-2019
  • Mathematics
contestada

2 Mins left, please help..
Gene paid $171 to keep his dog at the kennel for 12 days. What was the unit rate, r, per day to keep the dog at the kennel?

Respuesta :

launas1
launas1 launas1
  • 24-10-2019

Answer:

14.25/ 171÷12 = 14.25 so $14.25

Answer Link

Otras preguntas

definition about allusion
Which of these is a protein? table sugar sunflower oil collagen
Metamorphosis is a type of homeostasis. a. True b. False
Who were the main people responsible for the stamp act?
Complete the dialogs with the correct forms : present or past Dialog 1 Eric : wow, what a car! Bagus : yeah, it's mine. Eric : it ....... (be) a beauty. How doe
which of these happened first? a.) boston tea party b.) declaration of independence c.) northwest ordinance d.)french and indian war
I need an answer please
How can i solve 2/7m - 1/7 = 3/14
Two competing gyms each offer childcare while parents work out. Gym A charges $9.00 per hour of childcare. Gym B charges $0.75 per 5 minutes of childcare. Which
there are 4 muffins on each plate. there are 0 plates of lemon muffins. how many lemon muffins are there?