kiwi5824
kiwi5824 kiwi5824
  • 24-10-2019
  • Mathematics
contestada

Julie bought a binder for $4 and several packs of paper that cost $0.70 each. If her total was $11.70, how many packs of paper did she buy?

Respuesta :

sammmmi219 sammmmi219
  • 24-10-2019
11 packs of paper is the answer
Answer Link

Otras preguntas

Resources are unlimited, therefore consumers don't usually have to make choices. Group of answer choices True False
Which statements are true based on the diagram
Steven earns extra money babysitting. He charges $33.75 for 5 hours and $54.00 for 8 hours. Enter an equation to represent the relationship. Let x represent the
Find the point-slope equation for the line that passes through the points (1,-9) and (-10, 101). Use the first point in your equation. y + 9 = [ ? ](x-[ ])
Order the tiles to match the scenario of the graph of the hot air balloon. Height Rises Rises Loses Floats slowly quickly altitude steadily Time
is any person who promotes a change in society
Suppose during 2020 due to relief in Taxation Marginal Propensity to Consume (MPC) will increase from 0.65 to 0.75 then calculate Tax multiplier (KT).
Name the major plates
What function does adding a coefficient in a chemical equation serve?​
what is one benefit of thinking before reacting? Explain and give examples.