Aaliyahusleaman2010 Aaliyahusleaman2010
  • 23-10-2019
  • Mathematics
contestada

Ari buying 10 1/2 feet of rope that costs $5.25 per foot.How much will Ari spend?

Respuesta :

andee18
andee18 andee18
  • 23-10-2019

Answer:

55.13

Step-by-step explanation:

10×5.25 = 52.50

52.50+2.63= 55.13

Answer Link

Otras preguntas

When waves travel through water, why do the moving water particles continue to return to their starting position? a. Waves transfer matter, but not energy. b. W
Please help thank you
Pls help me guys! This is super hard!!!!!!!!
calculate the number of moles of hydrogen chloride produced from 10 moles of hydrogen. show steps
Germany initiated the first invasion to kick off World War I. What nation did they invade? a France b Russia c Belgium d Poland
How were Celtic women treated?
Reasons as to why adolf hitler successful
what is 6x^2-x-2 when factoring
Divide 3p2 + 6p + 2 by 3p2. = = B + C +
the cost of a gallon of orange juice is $3.50. What is the maximum number of containers you can buy for $15?