sara076
sara076 sara076
  • 22-10-2019
  • Mathematics
contestada

A pound of rice crackers cost $2.88 Matthew purchased 1/4 power crackers how much did you pay for the crackers

Respuesta :

haydenpalm
haydenpalm haydenpalm
  • 22-10-2019

Answer: $0.72

Step-by-step explanation:

$2.88 ÷ 4 (because of one forth)

Answer Link

Otras preguntas

How many moles of sodium hydroxide are produced when 1.00 mol sodium peroxide reacts with water
There are 376 stones in three piles. The second pile has 24 more stones than the first. The third pile has twice as many stones as the second. How many stones i
What reasons does Palmer give to justify the arrest of communists in the United States?
Maria is tossing a fair coin. She tosses the coin ten times and it lands on heads eight times. If Maria tosses the coin an eleventh time, what is the probabilit
How many miles did the the russian empire stretch from east to west in 1861
Comflict between Ralph and Jack quotes ?
What is the difference between anus and ovary
What city was hephaestus patron of ???
what word best describe chlorophyll
At what point (x,y) do the two lines with equations x-2y=5 and 3x-5y=8 intersect?