dtiya14p4a5rt
dtiya14p4a5rt dtiya14p4a5rt
  • 22-10-2019
  • Mathematics
contestada

Bobbie spends $9.50 on a pack of bulk candy that contains 100 pieces. How much does each piece of candy cost? Round the
answer to the nearest penny.
$0.01
$0.10
$0.95
$9.50
OOMOO

Respuesta :

apetrillo2016
apetrillo2016 apetrillo2016
  • 22-10-2019

I believe your answer should be $0.95

Of course, I could be wrong, and I apologise if I am.

Answer Link

Otras preguntas

Read the excerpt from the final paragraph of "Wilson's War Message to Congress." But the right is more precious than peace, and we shall fight for the things w
Who was the founder of Christian Science
At the zoo, there were 3 times as many monkeys as lions. Tom counted a total of 24 monkeys and lions. How many monkeys were there?
How can you borrow fractions
55.72 how many times greater is the digit in the tens place than the digit in the ones place
according to the quartering act, in which area were 1 soldiers supposed to be sent to maintain peace?a) floridab) western frontierc) great lakes regiond) new en
what domain is an onion
the measure of the force of gravity acting on an object is called
Please help me with this!!!
−2.32 as a mixed number in simplest form.