casaundrayc casaundrayc
  • 22-09-2019
  • Mathematics
contestada

If your car gets 26 miles per gallon how much does it cost to drive 300 miles when gas cost 2.60 per gallon.

Relax

Respuesta :

slocumbgarce
slocumbgarce slocumbgarce
  • 22-09-2019

Answer:

30 dollars

Step-by-step explanation:

300/26x2.60= 30 dollars

Answer Link

Otras preguntas

Need help with this question
early african kingdoms such as ghana (800s-1000CE ) and mali (1200-1450CE) made most of their wealth by?
How many toothpicks is oils we need to build the biggest possible toothpick triangle in our class room if the toothpicks we buy are 2.48 inches long and the cla
PLZ HELP ME 50 POINTS How are precision and accuracy different? Do a paragraph plz
Q: which sentence best summarizes the history of the english in the south A: a. english farmers quickly adpted to land in the new world and were able to provid
PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWER ONLY PLEASE!!! I CANNOT RETAKE THIS!!
PLEASE HELP ASAP!!! CORRECT ANSWER ONLY PLEASE!!! I CANNOT RETAKE THIS!!
just give me the answer I know how to do it I'm just to lazy
Can you guys help me with number 9 please !!
Why does the author give human characteristics to the parasites and their animal hosts throughout the text in “Your Average, Everyday Zombie”?