henlocrabz henlocrabz
  • 23-08-2019
  • Mathematics
contestada

Kim bought 7 pounds of jelly beans for $16.75. About how much much money did she spend per pound?

Relax

Respuesta :

v32daf v32daf
  • 26-08-2019

Answer:

$2.39 per pound of jelly beans

Step-by-step explanation:

16.75 / 7 = 2.39

Answer Link

Otras preguntas

What is the setting of the chapter 14 from the jungle
What is 23.65 rounded to the nearest one
describe five ways science and technology have expanded the food supplies​
4 (12x−5.6)=0.5(3x+0.7) Im confuzzled
What helps diffusion and political interaction between culture groups? A. language B. farming C. weaving D. totemism
what are similarities between beta decay and alpha decay
the side length of a cube can be represented by the expression 2x^5. if the side length is doubled, write an expression to represent the new volume of the cube
Evaluate a/b for a =4/5 and b = -9/2
It is estimated that a brachiosaurus weighed around 124, 000 pounds. A tyrannosaurus Rex weighed about 8.16*10^3 kilograms. Of a Tyrannosaur eats an entire Brac
What is the difference between an era and a period