mariog6212345
mariog6212345 mariog6212345
  • 21-08-2019
  • Mathematics
contestada

Find the unit price if a 4-pack of mixed fruit sells for $2.12​

Respuesta :

RaquelLWhite
RaquelLWhite RaquelLWhite
  • 21-08-2019

Answer:

I believe it's .53

Step-by-step explanation:

2.12 / 4= .53

Answer Link
PickleGirlyGirl
PickleGirlyGirl PickleGirlyGirl
  • 21-08-2019

Answer:

0.53

Step-by-step explanation:

4/2.12=0.53

Answer Link

Otras preguntas

The manufacturer of the X-15 steel-belted radial truck tire claims that the mean mileage the tire can be driven before the tread wears out is 60,000 miles. Assu
Write a paragraph/story using the following words: (expedition/ outdated/ equipment/ numb/ accomplishment/ brave/ vital)
mathematics assignment ​
Moving very large molecules out of the cell using a vesicle from the cell membrane is known as?
Choose the correct answer for each row. Match each equation to the value of x that is the solution. Values of x may be used more than once and some will not be
any 1 bored. ,,,,. ,,,​
Did the trial of Galileo represent the intersection of Renaissance and Reformation ideas? Why or why not?
Ben invests a total of $1000 in two accounts , one earning 5% annually and another earning 7 % annually. His total annual return is $65. (a) Using two variables
What regional voting pattern can you identify?​
A world-class sprinter running a 100 m dash was clocked at 5.4 m/s 1.0 s after starting running and at 9.8 m/s 1.5 s later. Determine the ratio of his output po