helpmeoutpleass
helpmeoutpleass
22-06-2019
Mathematics
contestada
Someone please help me out ?
Respuesta :
hienh4517
hienh4517
22-06-2019
12/16 = 0.75
It costs $0.75 per ounce
Hope this helps!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 61+ )
Otras preguntas
How many people refused to sign the constitution
5) BRAINLIEST + 15 POINTS :)
Tonya bought a sweater that costs $29.99 plus $ 1.60 tax. She used a coupon for $10 off. She paid the cashier $25. How much change should tonya receive?
List all the possible results that are divisible by 3.
What does it mean to say that in the 1950s, "the Mississippi Delta was the most southern place on Earth?" Civil rights efforts had begun in the South before Emm
Kate gets a paycheck twice a month. Every month, a total of $345.67 is deducted from her paychecks for taxes. If she has received 7 paychecks so far this year,
Which expression is NOT equivalent to the other three? A) −9 − 7n + 16n B) 9(n − 9) C) n − 9 + 8n D) 9n − 9
What is the y-intercept of y = 1 + 6x?
What base binds with Thymine?
Wich describes an object in projectile motion?