helpmeoutpleass helpmeoutpleass
  • 22-06-2019
  • Mathematics
contestada

Someone please help me out ?

Someone please help me out class=
Relax

Respuesta :

hienh4517 hienh4517
  • 22-06-2019
12/16 = 0.75

It costs $0.75 per ounce

Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

How many people refused to sign the constitution
5) BRAINLIEST + 15 POINTS :)
Tonya bought a sweater that costs $29.99 plus $ 1.60 tax. She used a coupon for $10 off. She paid the cashier $25. How much change should tonya receive?
List all the possible results that are divisible by 3.​
What does it mean to say that in the 1950s, "the Mississippi Delta was the most southern place on Earth?" Civil rights efforts had begun in the South before Emm
Kate gets a paycheck twice a month. Every month, a total of $345.67 is deducted from her paychecks for taxes. If she has received 7 paychecks so far this year,
Which expression is NOT equivalent to the other three? A) −9 − 7n + 16n B) 9(n − 9) C) n − 9 + 8n D) 9n − 9
What is the y-intercept of y = 1 + 6x?
What base binds with Thymine?
Wich describes an object in projectile motion?