mrminecraftrules555 mrminecraftrules555
  • 26-05-2019
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in cents per pound?

Respuesta :

lilah21
lilah21 lilah21
  • 26-05-2019

If I’m correct, 3.25 would be the amount for each pound

Answer Link

Otras preguntas

What is the difference between a comedy and tradegy?
Jill invested $20,000 in an account that earned 5.5% annual interest compounded annually, what is the value after 10 years
Which of the following example s from the Canterbury Tale shows Direct Characterization? A. “The monk’s sleeves were garnished at the hand, with fine gray fu
Tissues of the same kind make up _____________ . A) a system B) an organ C) cells
I know that Phyton is another type of code but what’s different?
Please help me!!! Solve. W= -7 S= 4 B=-9 H=6 C=2 -W-S+(-B) -H-(-C)
What type of fats or lipids form animal body fat that is used for stored energy and insulation?
An experimenter tests the hypothesis that physical exercise helps people's mood (makes them happier). subjects in the experimental group participate on monday a
During which season is productivity the greatest in temperate waters?
Perdue's cogent reason why a target market should buy its chicken is "more tender golden chicken at a moderate premium price," also known as its ________.