ebonysuperintendent1
ebonysuperintendent1 ebonysuperintendent1
  • 24-05-2019
  • Mathematics
contestada

Jacob buys four muffins for $5.00.



What is the cost of 7 muffins?

Relax

Respuesta :

ajberry101
ajberry101 ajberry101
  • 24-05-2019

$8.75 would be your answer

Answer Link

Otras preguntas

How many ounces go into 21 grams?
what's the rule? 1/16,1/8,3/16,1/4,5/16,3/8
compare and contrast a mountain range with a mountain system
Seven decreased by three times a number is forty,please help
58,927 move the decimal left 4 places
Seven decreased by three times a number is forty,please help
how do you solve 8-(4x+7)=5x+30-2?
How do different governments react to and try to prevent terrorism?
Multiple Representations How to convert the length 7 centimeters to meters. Compare the numerical values when both numbers are written in scientific notation
The study of which structure was instrumental in the formulation of the modern cell theory?