suady
suady suady
  • 23-05-2019
  • Mathematics
contestada

4.5kg of oranges and 3kg of apples cost a total of £3.87 2.5kg of oranges cost £1.40 Work out the cost of 1kg of apples.

Respuesta :

karki145 karki145
  • 29-05-2019

Answer:

=£0.516 is 1 kg of apples

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is punctuated correctly? a. Several things bring me memories of my mother; roses, snow, amethysts, and piano music. b. Several things tha
In a certain town, only males are surveyed. A study showed that 35% of all males have blond hair, and 14% of all males have blond hair and blue eyes. If a male
Which sentence in this excerpt from Ernest Hemingway's "In Another Country" uses parallelism?
the division of the roman empire into eastern and western halves was a crucial step in the formation of the
The issue of whether human activities cause global climate change is a controversial topic. Which limitation to climate research could most likely be overcome t
The Civil War inspired a number of enslaved people to
______ of the employees have to go to Chicago for training?Each or All?
search engines enable you to
What is true about single-parent families? A)They face less stigma than nuclear families B)They typically experience a higher income than nuclear family C)They
solutions to clean ganga