jaydalizOMG jaydalizOMG
  • 25-04-2019
  • Mathematics
contestada

Diego paid $27 to have three pizzas delivered and $35 to have for pizzas delivered what is the price of one pizza​

Respuesta :

jjaanneettee
jjaanneettee jjaanneettee
  • 25-04-2019

Are you sure it’s $35? Because 3 goes into $27 evenly which is 9 times but 4 doesn’t go into $35 evenly it would have to be $36 which will also be 9

Answer Link

Otras preguntas

Shaunda said that buying 4 towels for $17nwas better buy than buying 2 towels for $9. She found her answer by doubling the terms in the ratio 9:2 and comparing
Why did the Puritans believe in educating everyone?
if W = {positive integers} and subset Z = {positive integers divisible by 5}, what is Z′? {1, 2, 3, 4, …} { } {5, 10, 15, 20, …} {1, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 9, 1
A 90-kg tight end moving at 9.0 m/s encounters at 400 N•s impulse. Determine the velocity change of the tight end.
Which trinomial is equivalent to (3x-2)(x+4)
Which of the following is not a true statement regarding the writing process? A. It can be used to develop any type of writing. B. It can guide the author from
"To revise and make corrections" is to A. edit. B. change. C. correct. D. proofread
the nerve pathway linking the heat receptor in the hand with the arm muscle is about 1.5 meters in length. it would take the nervous impulse 0.02 seconds to tra
Which is bigger 3/7 or 2/5
Find A intersection B. A: {1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12} B: {-2, -1, 1, 4, 7, 11} Multiply choice: A. {-2,-1,1,2,3,4,5,67,8,9,10,11} B. {1,4,7,11} C. {