Sheahays01 Sheahays01
  • 23-04-2019
  • Mathematics
contestada

It costs the Quality company $.14 per mile to run its van. On Monday the van traveled 87.6 miles. How much did it cost to run the van that day

Respuesta :

briannag0513 briannag0513
  • 23-04-2019

Answer:

12.264

Step-by-step explanation:

* per would be saying the number of miles the van is running that day

.14 x 87.6

= 12.264

Answer Link

Otras preguntas

Which molecule has the strongest forces of attraction between molecules?
Sweating, muscles cramps and headache can be signs of heat _____________.
HELP with Spanish Imperfect and Preterit
The Yellow River is often called the “cradle of Chinese civilization.” It was along the banks of the Yellow River where the Chinese civilization first formed. T
The power of a crane is 25000 watt. What work will be done by it in 4 seconds?​
what oldest desert in the world​
What is the 38th term of 459,450,441,..
Please help me with this
5000000bi 5000Section B1. Factorise the following numbers and e32 b) 81 128 dj 243Express the following numbers as the​
For babysitting, Nicole charges a flat fee of $3, plus $5 per hour. Write an equation for the cost, C, after h hours of babysitting. What do you think the slope