nasia80
nasia80 nasia80
  • 22-03-2019
  • Mathematics
contestada

Need help don’t understand

Need help dont understand class=
Relax

Respuesta :

ChemBen
ChemBen ChemBen
  • 22-03-2019

The weight is proportional to the price. So if 10lb cost $18.24, quarter as much (2.5lb) would cost four times less($18.24÷4=$4.56).

Answer Link

Otras preguntas

Which amount is equivaent to 8 pounds?
What is the value of 3ab+5b-6 when a=-1 and b=3?
Which sentence contains parallel structure? Jonah has two ultimate goals: becoming a published columnist and writing a book. Jonah has two ultimate goals: becom
Which of the phyla has bilateral symmetry? a. porifera b. arthropoda c. echinodermata d. both echinodermata and porifera
What is the word equation for photosynthesis?
What does Einstein's famous equation for nuclear energy, E = mc2, mean? Some mass and energy are lost in a nuclear reaction. Mass and energy are destroyed in a
please help 9/5a+12=5
Which activity would contribute the most to water pollution?
Which situation would not encourage competition? Select one: a. The amount of vegetation decreases due to a drought in a rabbit habitat. b. A long, wet season r
What will the temperature be in degrees Fahrenheit when it is 80° Celsius outside?