kallieroxanne kallieroxanne
  • 25-02-2019
  • English
contestada

I need help with the question

I need help with the question class=

Respuesta :

aryaanqureshi
aryaanqureshi aryaanqureshi
  • 25-02-2019

The answer is C, i think it is the most logical too me as the rest r rly more comparing but this one rly makes the statement, lol my explanation is kind horrible but hey.. u  got the answer so... who cares?

Hope this helped...

Answer Link

Otras preguntas

40=-5n/8 n=_________
Which of the following cereals is the best buy? a. 28 oz for $4.29 b. 32 oz for $4.59 c. 36 oz for $4.79 d. 24 oz for $3.59
Jason plans to pay the water bill with 2 equal payments. Water: $35 Gas: $14 Electric: 108
A sentence that contains at least two independant clauses is a what? A. Simple sentence B. Comple sentence C. Compound sentence D. Fragment
When banks make loans, they put more money into the economy. This increases the _____. A.money supply B.interest rates C.stock prices
Break apart addends make a ten or a hundred to add mentally 339+123
Which lines from the play Antigone reflect Creon’s realization of the tragedy he has brought to Thebes?
The term pressure most nearly refers to which of the following? A. another term for density B. a property of water near the ocean bottom C. force per area creat
What is the greatest whole number that rounds to the number 227,300?
One of the reasons for studying history is that it tells true stories of real heroes and real villains and real-life adventures.