dalylapastor25 dalylapastor25
  • 25-02-2019
  • Mathematics
contestada

at the supermarket, gum is sold in packs of 8 pieces each . one pack of gum cost$ &1.92. what is the unit cost per piece of gum?

Respuesta :

awo
awo awo
  • 25-02-2019

the unit cost per piece of gum is 0.24

Answer Link

Otras preguntas

A subspecies of puma from north america which was formally declared extinct by the us fish and wildlife service in 1918 crossword
Read these paragraphs and answer the question that follows: In 2008, more than one million American students gave nearly 20 million service hours to their commu
Insurance companies create a pool of funds to handle .
which sentence best explains how human population growth affects the production of waste ? A. An increase in people would have an unpredictable effect on waste.
Local anesthesia is seldom employed for a procedure using extreme cold to remove small skin lesions. this procedure is called
One post war fact about the United States that created tension with the ussr was the United States
What was life like as an african american or black american living in the us in the 1950s?
I WILL GIVE BRAINLIEST HELP DUE TODAY!!! What is the difference between mechanical digestion and chemical digestion?
T/F all of the planets have at least one moon that is larger than Pluto’s
If a rectangle measures 15 inches by 1 3/4 feet, what is the perimeter in yards ? What is the area in square feet? Rounded to the nearest tenth