ashley54899
ashley54899 ashley54899
  • 24-01-2019
  • Mathematics
contestada

Vector bought 15.6 pounds of paintballs. All together, the balls cost $35.99. About how ,uch did the paintballs cost per pound?

Respuesta :

taryngrannis taryngrannis
  • 24-01-2019

Answer: $2.30 or $2.31 if rounding to the nearest hundredth.


Step-by-step explanation:

Divide 35.99 by 15.6. You will get $2.307, so if you are rounding to the nearest hundredth you will get 2.31.

Answer Link
darrylkirkland331 darrylkirkland331
  • 02-04-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

around 2.00

Answer Link

Otras preguntas

what type of stories did greek plays tell?
what are some common motives of nations and states?
How is a euglena like a plant cell? How is it like an animal cell?Like a plant cell:Like an animal cell:
the town of winters has a total population of 4026. if 1342 children lived in winters rounded to the nearest whole percent. what percent of the population are c
What Seas touch the United States?
if you were Orpheus, would you have locked back? why or why not?
What´s the difference between Black Thursday and Black Tuesday?
how did the idea of manifest destiny help Americans justify their desire to extend the united state of the pacific ocean?
the town of winters has a total population of 4026. if 1342 children lived in winters rounded to the nearest whole percent. what percent of the population are c
estimate the number of pints in 445 ounces