krisramsarran09 krisramsarran09
  • 23-01-2019
  • Mathematics
contestada


Jane bought a pound of butter for $1.99 and a gallon of milk for $2.72 What was her total bill?

Respuesta :

pal23
pal23 pal23
  • 24-01-2019
$1.99+$2.72
= $4.71
Her total bill was $4.71
Answer Link

Otras preguntas

Do you support Hamilton's economic plan? Why or why not?
Which of the following statements is an example of an opinion A. Jason has been playing the guitar for more than ten years now B. The group tends to play altern
Which solution has the greatest number of hydroxide ions? baking soda, pH = 9 milk, pH = 6 tomato juice, pH = 3.5 vinegar, pH = 2
Traffic jams, tailgaters, traffic restrictions, and slow-moving vehicles are examples of incidents and interactions that can cause _____________ by drivers on t
Who can get this one?
Which sentence correctly uses the word crude as it is defined? Check all that apply. Despite their hard work, the miners were only able to find a small amount o
What molecules form proteins when linked together with covalent bonds
Sunlight reaches through the ______. a. benthic zone. b. photic zone. c. aphotic zone.
How many grams of NaCl is required to saturate a solution at 90°C?
Quadrilateral ACEG≅Quadrilateral PRMN Which statement is true? A: EG≅MN B: CE≅NP C: AG≅MP D: AC≅MR