KatieBug712
KatieBug712 KatieBug712
  • 22-01-2019
  • Mathematics
contestada

Can anybody help me with this?

Can anybody help me with this class=

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 22-01-2019

Answer:

Cost = 17.08

Step-by-step explanation:

The cost is 4.88 per pound.

We buy 3.5 pounds

Cost = number of pounds * cost per pound

Cost = 3.5 * 4.88

Cost = 17.08

Answer Link

Otras preguntas

The cost of two mopeds is the same as the cost of seven bicycles. The cost of one bicycle is $152. Therefore, the cost of one moped is $ .
simplify each expression using the order of operations 6 + 4/a + b/3 when a = 4 and b = 3
Can someone solve this ASAP!!! pls thx​
In what year did Great Britain recognize American independence? a. 1770 b. 1776 c. 1783 d. 1789
can anyone help me with the questions above? it says : which type of market structure consists of many firms which drive the price of a good or service down?
What is the slope of 2,000=20×+10y?
prove Newton's law of gravitational force given by Fc=GM1M2/R^2​
ASAP Unlike the Spanish, French settlers in North America in the 1400s and 1500s A. enslaved American Indians. B. learned American Indian languages. C. converte
What is the greatest common factor of 24 and 64? a. 8 b. 4 c. 12 d. 36
James Wright helped Georgia gain more territory by O taking parts of Florida from Spain. O negotiating with American Indians over land. O extending the border t