2006brenna 2006brenna
  • 22-01-2019
  • Mathematics
contestada

$1.80 for 2.25 kg of onions, how many does it cost per kg

Respuesta :

jennagamblin
jennagamblin jennagamblin
  • 22-01-2019

Answer: $0.80 per kg of onions


Step-by-step explanation:

1.80÷2.25=0.80

2.25÷2.25=1

0.8/1=0.80

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following diagrams will give an erect image when completed. arrow before 2farrow at 2f arrow between 2f and f arrow at f arrow between f and lens
What were the countries that were apart of the former Yugoslavia?
Which one of these would be considered a developing country? china us s. korea hong kong?
What is the difference between microeconomics and macroeconomics? a. Macroeconomics deals with abstract economic theories, while microeconomics applies those th
11. In “Cranes,” just after Song-sam lets his friend escape, • he hears a shot. • he sees two cranes fly off. • Tok-chae realizes Song-sam has tricked him. 12.
what is it plz asap
Choose the correct amounts in the blanks. Yearly Salary Pay Period Paycheck Amount $ ________ weekly $398.15 $14,000.00 semimonthly ________ ye
A. 100 cm² B. 200 cm C. 100 cm D. 200 cm²
which one is the preposition in the sentence: Abigail wrapped the rope around the tree
The class of drug that increases the activity of the central nervous system is known as