kevingarcia061507 kevingarcia061507
  • 21-12-2018
  • Mathematics
contestada

a factory makes parts for toys in different quantities,as shown in the table. how much would 11 parts costs

Respuesta :

januarywrites
januarywrites januarywrites
  • 21-12-2018

Answer:

I've seen this question before :)

Step-by-step explanation:

Divide $0.90 by 2 to get the cost per part. You get $0.45.

To get the cost of 11 parts, multiply $0.45 by $11.  

The answer is $4.95.


Cheers, July.

Answer Link

Otras preguntas

I just need opinions from various people. The following passage that I attached is called "Picking Strawberries: Could You Do It? - Flo Ota De Lange". My questi
What was the Tokugawa shogunate? A. The forces that assembled and defeated the invading Mongol army in the thirteenth century B. A dynasty created after Ieyasu
What is the change that occurs when a substance changes from a gas to a liquid? Melting Boiling Evaporation Condensation
How does ATP store energy for life's processes and how is it recycled?
55% of what number is 22?
A group of organisms of different species living together in a particular place is called
How do you say My favorite color is pink. in Spanish?
is a blue whale, rosebush, mushroom, algea, or pine tree a heterotroph or auto troph
how does immune system work together with the circulatory system
Which phrase best defines the term segregation? A. the form of vigilante justice used by groups such as the Ku Klux Klan B. the policy or practice of keeping bl