rbrunet4388 rbrunet4388
  • 21-12-2018
  • Mathematics
contestada

A fruit stand has to decide what to charge for their produce. They need $10 for 4 apples and 4 oranges. They also need $15 for 6 apples and 6 oranges. What is the cost for an apple

Respuesta :

itsmalianoel itsmalianoel
  • 21-12-2018

Answer:

$1.25

Sorry that i dont have an explanation i just didnt wanna confuse you lol

Answer Link

Otras preguntas

Drugs and alcohol have a clear effect on the safety of individuals, families, and the community. For example, drug use may harm individuals by causing health pr
What is the value of the digit two in this number .260 O thousandths O hundredths O tenths​
How many fluid ounces are in​ 12 1/4​ cups?
Solve the equation and enter the value of x below. -3x-9=-27 x=
may u please help me
A value _________ is accomplished when a company makes an effort to connect their internal value chains.
Please help 50 points: A ball is thrown straight up, from 3 m above the ground, with a velocity of 14m/s. When does it hit the ground? Use vertical motion formu
25 POINTS! WILL GIVE BRAINLIEST! DO ALL PROBLEMS! WILL REPORT IF UNREASONABLE ANSWER!
Please help!! Prove AD is parallel to BC
Science:Describe the characteristics of a Wave: (Amplitude, Wavelength, Frequency plus Wave Speed).